To takie proste!
Strona głowna  /  O przedszkolu
 O naszym przedszkolu...

Przedszkole w Choczewie jest placówką publiczną powołaną we wrześniu 2008 r.
Od 1 września 2016 roku zostało włączone w struktry Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie.
Od 1 września 2018 roku przedszkole jest częścią Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Unii Europejskiej w Choczewie
Przedszkole wyposażone jest w 2 duże, jasne sale i pomieszczenia specjalistyczne. Dzieci spędzają czas w otoczeniu zabawek, wysokiej jakości pomocy dydaktycznych odpowiednich do ich wieku, potrzeb i zainteresowań. Rekreacji ruchowej dzieci i zabawom na świeżym powietrzu sprzyja sąsiedztwo parku oraz przedszkolny plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnię, piaskownicę, huśtawki, bujaki.

Przedszkole jest miejscem, w którym zapewniamy dzieciom radość i bezpieczeństwo. Wykfalifikowane grono pedagogiczne i personel dbają o indywidualny rozwój każdego dziecka w atmosferze pełnej serdeczności, przyjaźni i troski.

Oferujemy zajęcia i zabawy prowadzone zgodnie z programem zatwierdoznym przez MEN, wzbogaconym o nowatorską metodę nauki pisania i czytania prof. Bronisława Rocławskiego "Glottodydaktyka"

Dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia

Udział w lokalnych i ogólnopolskich projektach, akcjach i konkursach:

- udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Szemudzie "Nasze przedszkola są zdrowe, bezpieczne i kolorowe"

- realizacja projektu "Kubusiowi przyjaciele natury"- zdobycie certfikatów 2009/2010 oraz 2010/2011

- dwukrotny udział i zdobycie certyfikatów w projekcie "Wielki bal księżniczek"

- udział w "Basiowym balu pasiastych"

- zdobycie certyfikatu czystości "Poślij domestos do przedszkola" oraz rocznego zapasu środków czystości

- wygranie zabawek w konkursie plastycznym organizowanym przez Wader- Woźniak Sp. z o.o. "Sprawdzone przez przedszkolaków"

- zajecie I miejsca w konkursie fotograficznym "Bliżej Przedszkola w obiektywie"

- udział w "Akademii  Aquafresh"

- zdobycie I miejsca w konkursie plastycznym organizowanym przez wydawnictwo Novum Edukacja "List do św. Mikołaja"

- zdobycie patronatu programu "Mamo, Tato wolę wodę!" . Partnerami programu są Instytut Żywności i Żywienia, Instytut Matki i Dziecka, a hanorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.

- zdobycie I (2014 r.) i II (2015 r. oraz 2016 r.) miejsca oraz wyróznień (2017, 2018) w "Spartakiacie" w Kostkowie

- zdobycie I miejsca (marzec 2015) i IV miejsca (marzec 2016) w trunieju karate "Przedszkolandia" organizowanym przez KKW w Wejherowie

- udział w bliżejprzedszkolnym projekcie "Poszukiwacze Przygód"

- udział w bliżejprzedszkolnym proejkcie "Książka dla przedszkolaka- cykliczne zbiórki kolorowanek dla dzieci z wejehrwoskiego szpitala