To takie proste!
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Unii Europejskiej w Choczewie
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia
Wydarzenia

W piękny, słoneczny dzień wybraliśmy się do remizy na spotaknie ze strażakami z OSP w Choczewie. Druhowie opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca oraz pokazali, jakich sprzętów ratowniczych, wozów i specjalistycznych pojazdów używają w czasie akcji. Zademonstrowali, jak udzielać pierwszej pomocy oraz, jaki sprzęt znajduje się w apteczce. Dzieci próbowały swoich sił rozwiajając węże, trzymając je i lejąc wodę, przymierzały strażackie ubrania i kaski. Najwięcej radości przyniosły armatki i kurtyny wodne, które dały dzieciom także trochę ochłody w ten gorący dzień. Dziękujemy druhom za miłe i ciekawe spotkanie oraz życzymy im jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-22 19:55:07

Spotkaliśmy się z pszczelarzem Tomkiem, który opowiedział nam historię pozyskiwania miodu i zdradził sekrety z życia pszczół. Barwne i duże ilustracje, oryginalne rekwizyty związane z pszczelarstwem oraz masa ciekawostek opowiadanych przez pana Tomka sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w pokazie. Smakowały kwiatowy pyłek i miód, przyglądały się pracy pszczół w ulu. Na koniec zajęć dzieci otrzymały upominki, wykonały także pamiątkowe świeczki z wosku. To było bardzo interesujące spotkanie... czekamy na kolejne :)

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-22 19:30:47

W marcu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w wyjątkowych spotkaniach teatralnych.

Obejrzały teatr ilustracji kamishibai. Technika ta wywodzi się z Japonii i polega na opowiadaniu historii, baśni lub bajki oraz jej prezentacji za pomocą ilustracji. Wykorzystuje się w tej technice skrzynkę butai, na wzór parawanów z teatrzyków marionetkowych.

 

  

 

Dzieci obejrzały także spektakl o Rybaku i złotej rybce w wykonaniu aktorów Koperka i Kminka z Teatru Klapa. Występom towarzyszyła muzyka na żywo i duża dawka humoru. Hymn Koperka i Kminka śpiewany na siedząco :) na długo pozostanie w pamięci dzieci :)

 

 

 

Na zakończenie marca rodzice przygotowali dzieciom niespodziankę. Wystawili dla nich inscenizację na podstawie wiersza J. Tuwima "Rzepka". Zaskoczone, ale zachwycone jednocześnie dzieci nagrodziły rodziców brawami i uściskami za udany debiut teatralny. Przedstawienie przyniosło także wiele radości aktorom, którzy zgodzili się wystąpić jeszcze raz przed absolwentami naszej placówki z klas 0a i 0b. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i niespodziankę!

 

   

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-04 20:58:19

"Wiosno, wiosenko odezwij do nas się..."

21 marca przedszkolaki tradycyjnie pożegnały zimę i powitały nadchodzącą wiosnę. Kolorowe i radosne odwiedziły pracowników miejscowych urzędów, by oświadczyć im, że nastał piękny czas. Dzieci niosły ze sobą promienny uśmiech, kolorowe kwiaty i wesołą muzykę... Zabrały zimową pannę Marzannę na ostatni spacer wokół przedszkola. Teraz będą spacerować tylko z wiosną...

 

 

 

 

wiecej zdjęć na fb, zapraszamy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-28 20:45:52

Przedszkolaki zakończyły karnawał wesoło i radośnie podczas Balu Przebierańców. Tego dnia do przedszkola przybyły wróżki, księżniczki, pszczółki w asyście super bohaterów, strażaków, piratów… Podczas balu prowadzonego przez animatorów towarzyszyła dzieciom wesoła muzyka, taniec, liczne konkursy i zabawy. Był tez czas na malowanie buziek i wykonanie kwiatów, mieczy i piesków z baloników.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-28 18:58:18

Dzień Dziadków to jedna z najpiękniejszych uroczystości w przedszkolu. Na koniec stycznia przedszkolaki zaprosiły swoje ukochane babcie i wspaniałych dziadków, by razem z nimi uczcić Ich święto. Goście przybyli licznie.

Maluchy wystąpiły pierwsze. Zaprezentowały swoje umiejętności taneczne do utworu „Pada śnieg”, powiedziały piękne wiersze oraz zaprosiły gości do wspólnej zabawy tanecznej „Babciu, droga babciu”. Na zakończenie zagrały w grupach na instrumentach do muzyki klasycznej. Nagrodzone brawami zeszły ze sceny, wtuliły się w ramiona dziadków i obejrzały występy kolegów ze starszej grupy. Średniaki przygotowały inscenizację „Babcie bywają różne”. Zaśpiewały także piosenki „Dla babci” i „Mój dziadek”. Zatańczyły tradycyjnego „Grozika” oraz taniec z pomponami „Bal bałwanków”. Na zakończenie zaśpiewały gościom piosenki w języku angielskim. Za swoje występy zostały nagrodzone brawami.

Dzieci złożyły babciom i dziadkom gorące życzenia, wręczyły im upominki a następnie spędziły miło czas podczas słodkiego poczęstunku. Jeszcze raz życzymy Im wiele radości, miłości i zdrowia!

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-04 20:39:05

W grudniu przedszkolaki i uczniowie klas 0a, 0b, 0c zakończyli realizację międzynarodowego projektu „Piękna Nasza Polska cała”.

Głównym celem trwającego cztery miesiące przedsięwzięcia było kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piekło, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Przed nauczycielami i dziećmi stało wiele wyzwań. Udało się zrealizować wszystkie postawione przez autorkę projektu zadania.

 

 

Dzieci zdobyły wiedzę nie tylko na temat swojego kraju, ale przede wszystkim na temat swojej najbliższej okolicy, Małej Ojczyzny. Osiągnięcie celu było możliwe dzięki realizacji dwudziestu zadań. W ramach projektu odbyły się liczne wycieczki krajoznawcze, ciekawe spotkania; zorganizowany został dla uczestników projektu konkurs plastyczny i fotograficzny. Średniaki wraz z rodzicami brały udział w warsztatch plastycznych o temtyce Kaszub. Obie grupy rywalizowały w konkurencjach sportowych z okazji święta naszego polskiego ziemniaka. Dzieci w trakcie projektu poznały i nauczyły się regionalnych pieśni, wierszy o Polsce; znają i śpiewają hymn, okazują szacunek symbolom narodowym. Czują się Polakami. Wszystko to odzwierciedlone zostało podczas wyjątkowego apelu zorganizowanego przez najmłodszych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Wychodząc poza ramy projektu udało zorganizować się cykl spotkań czytelniczych. Urzędnicy jednostek samorządowych czytali uczestnikom projektu najpiękniejsze legendy i podania o Polsce. Uczniowie klasy 0a nawiązali współpracę ze stowarzyszeniami i zorganizowali zbiórkę artykułów szkolnych dla rówieśników z Kresów.

 

 

            Realizacja zadań i osiągnięcie celu było możliwe dzięki wsparciu wielu życzliwych nam ludzi i instytucji. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Choczewie, nauczycielom, rodzicom, którzy wspierali nas w podejmowanych działaniach i inicjatywach. Patronat honorowy nad projektem objęli: Urząd Gminy Choczewo, Choczewskie Stowarzyszenie Turystyczne, Nadleśnictwo Choczewo, Pałac Ciekocinko. Dziękujemy właścicielom i pracownikom wymienionych instytucji za owocną współpracę, wsparcie finansowe i mentalne. To właśnie dzięki współpracy, wsparciu i życzliwości udało nam się rozbudzić w sercach najmłodszych miłość do ojczyzny.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-20 19:27:31

Koniec grudnia to także zakończenie realizowanego przez nas wraz z klasami 0a, 0b, 0c międzynarodowego projektu "Piękna Nasza Polska Cała". Celem projektu było rozbudzanie postaw patriotycznych już u najmłodszych dzieci, przybliżenie im historii Polski i najbliższego regionu. Osiągnęliśmy to poprzez realizację wielu ciekawych zadań.

W ramach projektu przedszkolaki przygotowały występ artystyczny z okazji Dnia Niepodległości, pokaz mody patriotycznej. Poznały tradycje Kaszub podczas warsztatów tematycznych oraz przygotowały Marchewny Kuch według regionalnego przepisu. 

Dzięki projektowi wiedzą, że są Polakami, jakie są symbole ojczyzny. Nauczyły się wierszy i pieśni o Polsce oraz wzięły udział w konkursach plastycznym i fotograficznym, które promowały piękno naszego regionu... Wysłuchały wielu legend, które czytali im w ramch projektu urzędnicy...

To kilka z wielu zadań, które udało nam się wspólnie zrealizować przez ostatnie 4 miesiące. To był wyjątkowy czas, a dzieci za zangażowanie zostały nagrodzone upominkami. Dziękujemy rodzicom za pomoc.

Ogromne podziekowania kierujemy pracownikom instytucji, które objęły patronat honorowy nad projektem i wsparły nasze działania:

- Urząd Gminy Choczewo

- Nadleśnictwo Choczewo

- Pałac Ciekocinko

- Choczewskie Stowarzyszenie Turystyczne

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-01 19:43:46

Za nami zimowy grudzień. Obfitował on w wiele uroczystości i ciekawych zabaw. Miesiąc rozpoczęliśmy przygotowaniami do świąt: przedszkolaki ubrały choinkę, wykonały świąteczne dekoracje na gazetki a także prace plastyczne na konkurs organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Choczewie.

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj, który wręczył dzieciom upominki i wspólnie spędził czas na zabawach, tańcu i śpiewie. Razem z uczniami szkoły zatańczyliśmy "Mikołajowy taniec". Ten dzień był radosny i bardzo czerwony :)

Przed świętami wzięliśmy udziała w apelu z okazji zbliżających się świąt i obejrzelismy "Jasełka" w wykonaniu uczniów szkoły. Tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia.. To był magiczny czas...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-01 19:29:29

Pasowanie to pierwsza i najważniejsza uroczystość każdego przedszkolaka. Do występów dzieci przygotowyały się od września. Rozwijały i doskonaliły swoje umijętności, które zaprezentowały podczas uroczystości. Rodzice mieli możliwość zobaczyć tańce, posłuchać wesołych piosenek i wierszy. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, gdyż połączona była z pokazem mody patriotycznej, zadaniem realizowanym w ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała". Stroje były piekne, kolorowe i efektowne...z secem przygotowane przez rodziców i dzieci.

Po pokazie mody odbyło się uroczyste pasowanie, podczas którego dyrektor p. Andrzej Soboń wielką kredką pasował dzieci na przedszkolaków. Dzieic otrzymały symboliczne upominki.

 

zdjęcia ze strony https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szkolno-Przedszkolny-im-Unii-Europejskiej-w-Choczewie-877264669054237/

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-08 13:19:50

Potrawa regionalna, pyszna sprawa...przygotowanie ich, to niezła kulinarna oprawa - pierogi z serem oraz kapustą, mięsem i grzybami prosto z pachnącego lasu, z przepisu babci Kajtka, a w wykonaniu p. Madzi, mamy Kajtka

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-17 23:04:38

W setną rocznicę odzyskania niepodległości mieliśmy przyjemność razem z uczniami klas "0" poprowadzić apel dla młodszych klas naszej szkoły.

Temat ważny i trudny, jednak dzieci zmierzyły się z nim. W interesujący sposób przedstawiły piękno płynące z wolnych serc Polaków...

Pierwsze na scenę wyszły maluszki, które zaprezentowały wiersz W. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". Po nich średniaki zatańczyły Grozika, radośnie zaśpiewały piosenkę o polskiej przyrodzie i wspomniały o wyjątkowości naszej ojczyzny recytując wiersz. Uczniowie klas "0" uświetnili apel patriotycznymi piosenkami przy akpmpaniamencie gitar i akordeonu, recytowały wiersze o ojczyźnie.. na koniec Zosia w pięknej piosence "Co to jest niepodległość?" przypomniała uczestnikom, jak wiele przeszli nasi dziadkowie, byśmy mogli cieszyć się wolnością...

Po uroczystym apelu razem z naucycielami, uczniami całej szkoły, rodzicami i dziadkami zaśpiewalismy o 11:11 hymn. To było wyjątkowe wydarzenie!

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-17 22:57:17

W ramach projektu "8 dni w podróży" nasi milusińscy zrealizowali kolejne zadania. Potrafią juz upiec ciasto, dekorować ciasteczka..a teraz nabyli nowego doświadczenia podczas spotkania z uczniami z kólka plastycznego "Świetliczaki". Podczas wspólnych zajęć malowali kredkami i mazakami na tkaninie. Pieknie ozodobione piórniki niedługo będą spełniać swoje przeznaczenie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-17 22:45:04

W miniony wtorek maluchy gościły p. Halinę i p. Mirosławę z Choczewskiego Stowarzyszenia Tyrystycznego, ktróre przeprowadziły z dziećmi kulinarne zajęcia "Według przepisu babci i dziadka" w ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała".

Razem z dziećmi zrobiły ciasto marchewkowe. Od samego początku maluchy były zaangażowane w przygotowania. Próbowały obierać i trzeć marchewkę, łączyły składniki bez użycia miksera :) Gotowe ciasto trafiło do blaszki i do pieca. Trzeba było tylko czekać, jednak zapach marchewkowego smakołyku roznosił się po całym przedszkolu.. Warto było być cierpliwym, gdyż po kilkudziesięciu minutach dzieci miały możliwość spróbowania pysznego wypieku. Ciasto było obłednie smaczne... mmmm...

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-19 21:17:51

Piekna pogoda w październiku sprzyjała realizacji kolejnych zadań w ramach projektu "8 dni w podróży"

Przedszkolaki wzięły udział w "cukierniczych zajęciach". Dowiedziały się, w jaki sposób można za pomocą masy cukrowej ozdobić ciasteczka. Próbowały wałkować masę i wycinać wzory. Swoje ciastka ozdobiły lukrem i kolorowymi posypkami, by... następnie je szybko zjeść z apetytem :)  Takie słodkie zajęcia mogłyby odbywać się częściej :)

 

 

 

W ramach projektu spotkały się także z zuchami i leśniczymi, by przekonać się, w jaki sposób realizują oni morskie zadania. Podczas zajęć w "Ogrodzie dydaktycznym" przy Nadleśnictwie Choczewo dzieci dowiedziały się, że teren nadmorski naszej gminy obfituje w piekne lasy. Zobaczyły, jak najłatwiej odróżniać od siebie drzewa liściaste i iglaste  o każdej porze roku. Z zajęć wróciły bogatsze w wiedzę i przekonanie, że nasze lasy są najpiękniejsze w okolicy.

 

 

 

Przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w zbiórce "10 Choczewskiej Gromady Zuchowej Mali Korsarze". Druhna Dorota wytłumaczyła dzieciom, dlaczego zuchy noszą niebieskie mundury i dlaczego kochają morskie przygody. Przedszkolaki razem z zuchami śpiewały szanty i bawiły się wesoło podczas wspólnych zabaw.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-19 21:02:41

Nowy rok przedszkolny przyniósł nowe zadania. Wrzesień rozpoczęliśmy autorskim projektem „8 dni w podróży” przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Przedszkolaki odbyły już swoje pierwsze podróże. Pojechały na Stilo, gdzie miały przyjemność spotkać się z latarnikami. Pani Weronika przybliżyła im tajniki swojego zawodu i opowiedziała o funkcjonowaniu latarni morskiej. Następnie dzieci wybrały się na spacer nad morze, poznały nadmorski charakter przyrody i aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu. Kolejnym punktem programu była wycieczka do Sarbska. W „Sea Parku” dzieci obejrzały występ uchatek kalifornijskich, poznały ciekawostki o morskich stworzeniach dzięki interaktywnemu spotkaniu z Błękitkiem. Wolny czas spędziły aktywnie na placu. Do przedszkola wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Przed nimi kolejne mniejsze i większe podróże…

 

 

 

  

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-19 20:31:45

Projekty

            W nadchodzącym roku przedszkole oraz klasy „0” ZSP w Choczewie biorą udział w  międzynarodowych projektach edukacyjnych „Piękna Nasza Polska Cała” oraz „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Zapowiada się interesująca podróż po świecie literatury i odkrywanie tajemnic naszego kraju.

            W ramach projektu „Piękna Polska Nasza Cała” odbyły się już pierwsze spotkania czytelnicze z przedstawicielami Urzędu gminy Choczewo. Urzędnicy przybliżyli najmłodszym historię kraju czytając im legendy. Wychowawcy zorganizowali w salach kąciki o tematyce patriotycznej i regionalnej, dzięki którym dzieci mogą poznać i poszerzyć swoją wiedzę na temat kraju i regionu. Znajdą w nich symbole narodowe i kaszubskie, ciekawe foldery, albumy czy gry tematyczne.

Przed dziećmi wiele ciekawych zadań, które pomogą im osiągnąć założone cele: kształtowanie postawy patriotycznej i wzmacnianie poczucia bycia Polakiem.

 

 

Główny patronat projektu "Piękna Nasza Polska Cała" realizowanym w naszej placówce objęłą Gmina Choczewo

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-19 20:25:32

"Dzień Pieczonego Ziemniaka" był wspaniałą okazją do zorganizowania pierwszej wycieczki. Autobusowej wycieczki. Dla niektórych dzieci była to niesamowita przygoda, gdyż odbyły swoją pierwszą podróż autokarem...

19 września po śniadanku udaliśmy się do Kopalina, gdzie ugościł nas sołtys p. Jakub Świątek. Gospodarz przygotował ognisko, w którym piekły się ziemniaczki a także słodki poczęstunek dla wszystkich milusińskich.

 W czasie, gdy kartofelki się piekły, przedszkolaki wzięły udział w sportowym przedsięwzięciu, którego głównym bohaterem był polski ziemniaczek. A skoro był polski ziemniaczek to i drużyny były polskie, mali sportowcy ubrani w narodowe barwy rywalizowali między sobą w drużynie białej i drużynie czerwonej. Przedszkolaki szukały ziemniaczków schowanych w trawie, turlały nimi do celu, rzucały na odległość, próbowały przenieść na łyżce. Na zakończenie zmagań biali i czerwoni przeciągali linę, choć wszyscy na siebie poubadali... to bawili się świetnie.

 

 

Przedszkolaki po wesołych zawodach z apetytem zjadły pieczone ziemniaczki. W wolnej chwili spędziły miło czas na placu zabaw i siłowni. Podziękowaliśmy gospodarzowi za miłe przyjęcię i gościnę. Pan Jakub zaskoczył na koniec dzieci..wręczając im upominki. DZIĘKUJEMY!!!!

 

Zawody biało- czerwone były jednym z zadań realizowanych w ramach projektu "Piękną Nasza Polska Cała"

.

ps.więcej zdjęc w galerii i na fb, zapraszamy

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-20 21:51:26

Pod koniec roku szkolnego maluchy wzięły udział w różnych akcjach promujących czytelnictwo. Wśród nich znalazł się projekt "Książka (dla) Przedszkolaka", w ramach którego odbyły się zajęcia i działania związane ze zbiórką książeczek dla pacjentów oddziału pediatrii wejherowskiego szpitala.

Przedszkolaki dzięki zajęciom z zdrowym żywieniu, uprawianiu sportu, a także po spotkaniu z pielegniarką doskonale wiedzą, że o zdrowie należy dbać. Zdają sobie sprawę, że czasami można zachorować i spędzić czas choroby w domu lub w szpitalu. Dlatego postanowiliśmy umilić letni czas małym pacjentom pobliskiego szpitala i zorganizować dla nich zbiórkę książeczek edukacyjnych, kolrowanek, krzyżówek, kredek. Zbiórka trwała przez cały czerwiec, a p. Magda wręczyła zebrane dary ordynatorowi oddziału pediatrii p. Adamowi. Mamy nadzieję, że zebrane książeczki dostarczyły radości i umiliły czas małym pacjentom przebywającym w okresie wakacji w szpitalu.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-08-16 21:24:54

Z początkiem lata maluszki wybrały się na ogród p.Ani w ROD Choczewo. Przekonały się, że uprawianie kwiatów, owoców i warzyw to ciężka praca w ogrodzie, która jednocześnie cieszy i przynosi efekty. Dzieci samodzielnie zebrały truskawki, zrobiły owocowy kefir i ze smakiem go wypiły. Miały także czas bawić się w chowanego miedzy ogromnymi krzewami, malować kwiaty kredą.. i bawić wesoło wśród zieleni. 

 

 

 

Więcej zdjęc na fb :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-30 22:17:53

Pod koniec czerwca starszaki wybrały się na wycieczkę do Lęborka. Tym razem wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Szkole Muzycznej I st. im.Mieczysława Michalskiego. Dzieci zapoznały się z wyglądem, budową, brzmieniem instrumentów muzycznych (fortepian, pianino, trąbka, klarnet, saksofon, flet, kontrabas).Po wspaniałej lekcji muzyki był czas na lody u Wenty, a na koniec Park Chrobrego.

 

 

więcej zdjęć na fb :) Zapraszamy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-30 22:13:12

Przez najbliższe dni naszym maluchom towarzyszyć będzie Lama :)

 

To sympatyczna bohaterka książeczek dla dzieci, która boryka się z problemami, takimi samymi,

z jakimi radzić sobie muszą dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Szczegóły akcji na stronie http://dalejlama.pl/

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-10 21:27:19

Dnia 22 maja Przedszkole w ZS im. Unii Europejskiej w Choczewie zorganizowało Festiwal Piosenki Dziecięcej.

W myśl W. Goethego „…idź tam, gdzie śpiew i muzyka..tam ludzie dobre serca mają”, nasze przedsięwzięcie miało na celu zaproszenie  przedszkoli z naszej gminy i okolic, w których dzieci tańczą, śpiewają i cieszą się muzyką. Muzyka „otwiera serca”, a dzieci czują się swobodnie, są radosne i odważne. Tak też było podczas naszego festiwalu.

Celem naszego spotkania było przede wszystkim zachęcanie i ośmielanie małych artystów, promocja i prezentacja uzdolnionych muzycznie dzieci, rozbudzanie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki, integracja dzieci i dobra zabawa.

Nasze zaproszenie przyjęły cztery przedszkola: Niepubliczne Przedszkole w Choczewie, Przedszkole w Gniewinie, Przedszkole w Ciekocinie i Przedszkole Gospodarzy.

Zaproszeni goście, zasiadający w komisji festiwalowej, mieli za zadanie wyłonić laureatów konkursu i czuwać nad porządkiem imprezy tj: Wójt Gminy Choczewo – pan Wiesław Gębka, Przewodniczący Rady Gminy w Choczewie – pan Krzysztof Łasiński, Kierownik Biblioteki Gminnej w Choczewie – pani Beata Żuk, Dyrektor ZS w Choczewie – pan Andrzej Soboń, panie Wicedyrektorki ZS w Choczewie – pani Alina Rynko i pani Joanna Dzięgielewska, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Zienke oraz zaprzyjaźniona z naszym przedszkolem pani Sylwia Oleszek.

Dzieci z przedszkoli wybrane i przygotowane przez wychowawców zaprezentowały się w trzech utworach muzycznych. Były piękne stroje pasujące do piosenek, były układy taneczne, ekscytacja występami przed liczną publicznością i przede wszystkim radość. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone.

W przerwie do tańca i śpiewu ( szanty dla dzieci) zachęcali nas muzycy min. z Teatru Muzycznego w Gdyni. Był słodki poczęstunek, dyplomy i nagrody indywidualne oraz dla przedszkoli, a na zakończenie obiad dla chętnych przedszkoli.

W organizacji festiwalu pomogli nam nasi Sponsorzy, którym bardzo dziękujemy w imieniu swoim i dzieci. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i jako Gospodarze wszystkim dziękujemy za udział i piękne prezentacje piosenek.

I. Ch.

 

 

Zapraszamy do galerii umieszczonej na stronie fb naszej szkoły https://www.facebook.com/pg/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-im-Unii-Europejskiej-w-Choczewie-877264669054237/photos/?tab=album&album_id=1720649058049123

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-03 14:39:54

Miesiąc maj 2018 roku dla przedszkolaków w ZS w Choczewie to czas konkursów i uroczystości.16 maja tuż po konkursie recytatorskim starszaki uczestniczyły w V  Spartakiadzie Międzyprzedszkolnej organizowanej w Kostkowie.

Motywem przewodnim tym razem były owoce leśne, a starszaki wystąpiły z hasłem:

„My borówki chociaż małe, ale w sporcie doskonałe

Gdy wygrywamy super zabawę mamy!”

W Spartakiadzie, oprócz drużyny gospodarzy udział brało przedszkole z Gniewina, Rybna i nasze. W tym roku konkurencje były trudne i skomplikowane, być może tylko dla naszych dzieci, gdyż były jednymi  z najmłodszych. Mimo to, zabawa była świetna. Przedszkolaki bardzo się starały, były rozemocjonowane, chętnie rywalizowały z innymi drużynami, sprawdzały swoje umiejętności. Zmagały się w konkurencjach: skoki na piłce, z piłka między kolanami, biegach z przeszkodami, przechodzeniem przez ławeczkę, pod ławeczką, skoki na skakance, jazda na hulajnodze, rzut do celu, nawlekanie koralików, bieg z jajkiem itp. W zmaganiach między drużynowych zdobyliśmy III miejsce. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale i  nagrody rzeczowe. Był słodki poczęstunek, dużo zabawy , wspaniałe wrażenia i emocje. Do przedszkola mali sportowcy wrócili zmęczeni i szczęśliwi. Dziękujemy organizatorom za dobrą zabawę.

 

 

 

 

Więcej zdjęć znajdą Państwo na fb. Zapraszamy :)

I. Chadrysiak

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-21 22:31:52

10 maja 2018r. dzieci z  Przedszkola w ZS w Choczewie  uczestniczyły  w zorganizowanym  przez Zespół  Szkolno-Przedszkolny w Ciekocinie, wiosennym konkursie recytatorskim pt. „Wiosno, ach to Ty”. Dzieci z tejże szkoły powitały gości i uczestników  piosenką o wiośnie. Uczestnicy recytowali wiersze w miłej, przyjaznej atmosferze. Nasze maluszki zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy. Przemek Brun - wiersz „Mucha”, Fabian Płaczek - wiersz „Przyjście wiosny”. Z grupy starszaków wystąpiła Zosia Dąbek z wierszem „Wiosenne drzewa” Tadeusza Kubiaka, Wiktoria Łuc – z wierszem „Kukułeczka” Marii Konopnickiej i Janek Cykman zaprezentował wiersz „Burza” Pawła Gołucha. Dzieci przygotowane przez rodziców i panie wychowawczynie wykazały się iście  aktorskimi umiejętnościami i zdobyły czołowe miejsca w konkursie.

Janek Cykman I miejsce, a Przemek Brun II miejsce. Pozostałe dzieci były równie wspaniałe i wszystkie zostały nagrodzone. Po konkursowych  zmaganiach był słodki poczęstunek i wspólna zabawa. Dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas.

 

 

 

 

I. Chadrysiak

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-14 21:49:04

W ramach programu WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować" druhowie Karol i Michał z OSP Choczewo przeprowadzili zajęcia edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są numery alarmowe i w jakich przypadkach należy ich używać. Druhowie wytłumaczyli, że nawet dzieci mogą być bohaterami i pomóc osobom w potrzebie. Zademonstrowali i przećwiczyli razem z dziećmi, jak sprawdzić, czy poszkodowany jest przytomny i jak ułożyć go w pozycji bezpiecznej..

Uczymy się pomagać...

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22 20:42:16

Podsumowując tydzień o zdrowiu malychy wybrały się na wizytę do szkolnej pielęgniarki. Pania Hania Huk przypomniała dzieciom, w jaki sposób należy dbać o zdrowie i hartować organizmy. Po takiej wizycie przedszkolaki na pewno zapamietają, że aby być zdrowym należy dbać o higienę, zdrowo się odżywiać i uprawiać sport.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22 20:33:43

W ostatnim czasie maluszki zdobywały wiedzę na temat życia zwierząt gospodarskich. Podczas zajęć doskonaliły umiejętności nazywania, klasyfikowania, dowiedziały się, jakie zwierzęta można hodować i w jakim celu. Na koniec tygodnia wybrały się do gospodarstwa Państwa Murawskich, by na żywo zobaczyć kury, kaczki, indyki, a także pawie, mandarynki i inne barwne ptaki. Wycieczka była udana, dzieci przekonały się, że w gospodarstwie opieka nad zwierzętami należy do trudnych i ważnych prac.

 

 

 

 

Wizyta starszaków w gospodarstwie wiejskim

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-22 20:26:13

Zajączek w tym roku sprytnie pochował koszyki z upominkami. Przedszkolaki szukały ich w przedszkolu, w szkole, w szatniach. Zajrzały do świetlicy... w końcu znalazły swoje zguby na stołówce... ileż było radości :))

 

 

 

więcej zdjęć na fb i w galerii :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-06 21:49:43

Na powitanie wiosny tradycyjnie wzięliśmy udział w "Wiosennej Paradzie".

Maszerując ulicami Choczewa dzieci kolorowo i radośnie przeganiały zimę, śpiewały wiosenne piosenki, wręczały kwiaty przechodniom... Na zakończenie symbolicznie pożegnaliśmy Marzannę, która odleciała w chłodniejsze strony...

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-27 22:00:36

Przedszkolandia 2018

sportowy turniej dla dzieci ćwiczących karate tradycyjne

Dnia 03 marca 2018 r. na Hali Sportowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie dbyły sie zawody KARATE TRADYCYJNE "PRZEDSZKOLANDIA 2018" dla drużych z przedszkoli, w których Karate Klub Wejherowo prowadzi zajęcia. To już 4. edycja imprezy organizowanej corocznie przez Karate Klub Wejherowo, gdzie w swoich aktywnościach wspierany przez Urząd Miasta Wejherowo, Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz Urząd Gminy Szemud.

W Turnieju zmagało się 5 drużyn z przedszkoli: Przedszkole z Choczewa przy ZS im. UE w Choczewie, Przedszkole z Koleczkowa, Przedszkole Przyjaciele Kubusia Puchatka z Wejherowa, Przedszkole Przygoda z Wejherowa oraz Przedszkole Bajkowy Dworek z Wejherowa. Wszystkie przedszkolaki walczyły o Puchar.

Milusińscy konkurowali m.in. w następujących konkurencjach: gimnastycznej: motylek, mostek, szpagat, skłon w przód; sprawnościowej: skok w dal, tor przeszkód, przysiady; trening karate. Duch sportowej rywalizacji towarzyszył małym uczestnikom do końca.

Nasze przedszkolaki zdobyły V miejsce w zawodach. To jest niesamowite zwyciestwo, biorąc pod uwagę to, że choczewska grupa dzieci była najmłodszą grupą sportową na zawodach. To było dla nich wyjątkowe przeżycie i super zabawa! Wszyscy zostali nagrodzeni medalami i pamiątkowymi dyplomami, a w przedszkolu na dzieci czekały słodkie ciepłe lody.

Co ważne! Dzieci biorące udział w zajęciach karate tradycyjne w przedszkolu mają możliwość nabywania nowych, niecodziennych form ruchu. Podstawą jest właściwa pozycja ciała, zgranie oddechu z ruchem, właściwe rozluźnianie i kurczenie mięśni, odpowiedni wewnętrzny stan psychiczny. Wspólny trening w dobrej atmosferze, charakterystycznej dla praktykujących właściwie rozumiane karate, jest wspaniałym środkiem oddziaływania na psychikę, na kształtowanie pozytywnych postaw.


 

Wszystkim małym sportowcom gratulujemy!

Dziekujemy Rodzicom za wsparcie swoich pociech!

R.B.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-13 14:16:11

Najlepszym sposobem przyswajania wiedzy i umiejętności przez małe dzieci jest pokaz i doświadczenia wielozmysłowe. W myśl tego dzieci z Przedszkola w Zespole Szkół w Choczewie w miesiącu styczniu tj. 23 i 25.01 uczestniczyły w wycieczkach edukacyjnych.
 Pierwsza zorganizowana w Nadleśnictwie Choczewo utrwaliła dzieciom wiadomości na temat ptaków i zwierząt zimą. Przedszkolaki rozpoznawały tropy zwierząt wykonane na śniegu przez pana leśniczego, oglądały film edukacyjny i wykonały plastyczną pracę dydaktyczną.
25.01 dzieci uczestniczyły w zajęciach garnacarskich w Muzeum w Lęborku. Miały okazję eksperymentować sensorycznie przesypując piasek, modelując w glinie. Samodzielnie ulepiły miseczki według wskazówek pań prowadzących. Po zajęcich spacerowały zabytkową ulicą Lęborka oglądając zamek, mury obronne i baszty.
Wycieczki były bardzo rozwijające.

 

 

 

I.Ch.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04 21:20:09

Bal karnawałowy to dzień niezwykły i wyczekiwany przez dzieci. W tym roku odbył się przed feriami i dostarczył dzieciom wiele przeżyć i radości. Od samego rana do przedszkola przychodziły wróżki, rycerze, księżniczki, bohaterowie różnych bajek i baśni. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Wystrój sali zachęcał dzieci do zabawy, którą poprowadzili animatorzy. Nie zabrakło konkursów, tanecznych układów do ulubionych piosenek oraz malowania buziek. Przedszkolaki spędziły ten dzień radośnie i aktywnie.

 

 

 

więcej zdjęć na naszym profilu fb :) zapraszamy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04 21:15:41

                                                 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-24 06:56:57

22 stycznia gościliśmy nasze kochane Babcie i wspaniałych Dziadków.

To własnie dla Nich przygotowaliśmy piękne występy. Recytowalismy wiersze, śpiewalismy piosenki. Swoją radośc przekazalismy podczas tańców i grze na instrumentach. Na koniec wyściskaliśmy Babcie i Dziadziusiów, wręczyliśmy upominki i spędzilismy z Nimi miło czas przy herbatce i słodkościach.

Jeszcze raz STO LAT!

 

 

Wiecej zdjęć w galerii i na fb :) Zapraszamy

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-17 15:30:00

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia molismy poczuć się wyjątkowo. Obejrzeliśmy "Jasełka" w wykonaniu kolegów i koleżanek z klasy 0b. Spedziliśmy miło czas w świątecznej atmosferze podczas wigilijnego spotkania, składaliśmy sobie najpiękniejsze życzenia łamiąc się opłatkiem...

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21 21:54:00

Aktorzy Koperk i Kminek tym razem zabrali nas do Betlejem, by przedstawć za pomocą lalek, barwnej scenografii i muzyki granej na żywo historię narodzenia Jeusa... było wyjątkowo i magicznie..

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21 21:46:41

Tradycyjnie 6 grudnia do naszych przedszkolaków zawitał św. Mikołaj. Mimo, że nie ma śniegu dotarł do nas na czas! Dzieci powitały gościa piosenkami, zaprosiły do tańca i serdecznie wyściskały. Wzruszony Mikołaj z radością obdarował dzieci upominkami i wyruszył w dalszą drogę...

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-07 22:27:51

Już grudzień... choć za oknem jeszcze jesiennie, w naszym przedszkolu świateczny gwar. Przedszkolaki przygotowały choinkę, zimowe prace plastyczne, spotkały się ze św.Mikołajem... Święta tuż, tuż...

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-07 21:27:11

Ostatniego listopada obchodziliśmy "Andrzejki". Maluchy miały okazję zapoznać się ze zwyczajami i wróżbami. W czasie wspólnej zabawy tańczyły, śpiewały i wróżyły sobie przyszłość między innymi z serduszek, czy cukierków z niespodzianką... Ciekawe, czy zbliżający się Mikołaj zna treść wróżb :) ?

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-03 22:46:53

W listopadzie starsze przedszkolaki uczestniczyły w lekcji przyrody na temat ptaków żyjących w Polsce. Z zaciekawieniem wysłuchały ciekawostek na temat tych zwierząt. Z zainteresowaniem przyglądały się piórkom i gniazdom z jajkami ptaków, mogły poczuć się, jak ornitolog, który w odpowiednim przebraniu obserwuje przez lornetki ptaki.

 

 

Więcej zdjęć w galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-03 22:20:41

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26 15:50:12

Pod koniec października przedszkolaki obejrzały przedstawienie "Jak Bzik i Pstryk zostali oświeceni" .. Świetna gra aktorska, muzyka, scenografia sprawiły, że przedszkolaki aktywnie brały udział w spektaklu. Bzik i Pstryk nie tylko wytłumaczyli czym jest prąd i skąd się bierze, ale przypomnieli także o bezpiecznych sposobach korzystania z urządzeń elektrycznych.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26 15:48:28

W październiku złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia pracowanikom Urzedu Pocztowego w Choczewie

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26 15:44:19

Jesienią wzięliśmy udział w konkursach plastycznych organizowanych przez Nadleśnictwo choczewo "Moje najpiękniejsze drzewo" oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Choczewie "Ekoludzik"

Nasze prace:

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26 15:42:27

Zajęcia karate w przedszkolu odbywają się w każdy poniedzałek przed obiadem.

 

 

Prosimy rodziców dzieci uczeszczających na zajęcia o wypełnienie deklaracji członkostwa.

Druki dostępne są w przedszkolu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-26 15:30:41

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

W poniedziałek 30.10. odbyła się ważna uroczystość dla przedszkolaków. Do przedszkola przybyli rodzice miluśnskich a także zastępca wójta Pan Krzysztof Kochan oraz przewodniczący Rady Gminy Pan Krzysztof Łasiński.

Pan Andrzej Soboń, dyrektor Zespołu Szkołu powitał przybyłych gości i zaprosił na występy dzieci. Obie grupy przygotowały z tej okazji jesienne inscenizacje bogate w wiersze, piosenki oraz tańce. Przedszkolaki zaprezentowały się z jak najlepszej strony i za swoje występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zaproszeni goście podzękowali dzieciom za pokaz umijętności i nagrodzili ich słodkościami i owocami. Następnie dyrektor za pomocą wielkiej czerwonej kredki, pasował uroczyście nowe dzieci na przedszkolaków. 

Po części oficajlnej rodzice i dzieci spędzili miło czas na słodkim poczęstunku, rozmowach i wspólnych zabawach.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-28 21:08:44

Artyści z Arte-Re z Krakowa przyjechali dzisiaj do nas, by opowiedzieć dzieciom legendę o Lechu, Czechu i Rusie.

Aktorzy przedstawili historię w formie zabawy zapraszając dzieci do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu. Przedszkolaki mogły zatańczyć z artystami ludowe tańce, zaśpiewać.
Na zakończenie występu aktorzy przypomnieli dzieciom wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" oraz zaśpiewali z widzami "Mazurka Dąbrowskiego."

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18 21:59:04

W październiku obchodziliśmy w Polsce Dzień Drzewa. Z tej okazji Nadleśnictwo Choczewo przygotowało konkurs plastyczny, w którym przedszkolaki wzięły udział. Obie grupy wykonały piękne przestrzenne drzewa. I choć nie udało im się zdobyć wyróżnienia, podjęte działania i wspólna praca przyniosły dzieciom radość i zadowolenie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-16 19:31:11

Święto Pieczonego Ziemniaka już za nami. W tym roku spędziliśmy je w gospodarstwie agroturystycznym "Jedruś" w Słajszewie. Gospodarze przywitali nas bardzo ciepło i serdecznie.

Na miejscu przedszkolaki przygotowały ziemniaczki do pieczenia. Następnie aktywnie spędziły czas na powietrzu biorąc udział w "kartoflanych konkurencjach", korzystając z placu zabaw oraz jeżdżąc na konikach. Radości i uśmiechów było wiele. Po zabawach przedszkoalki z apetytem zjadły ciepłe ziemniaczki z masełkiem. Na koniec podziękowaliśmy właścicielom za miłą gościnę i pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03 22:32:20

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 20 września 2017 r. 

Był to dzień pełen zabawy i dziecięcej radości.

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-21 21:42:42

Za nami Festyn Rodzinny, który odbył się z okazji zakończnia roku przedszkolnego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście p. Wiesław Gębka wójt Gminy Choczewo oraz p. Krzysztof Łasiński przewodniczący Rady Gminy Choczewo.

 

P. Andrzej Soboń, Dyrektor ZS w Choczewie powitał dzieci, rodziców oraz przybyłych gości. Podziękował za wspaniały rok współpracy oraz oraz uroczyście pożegnał absolwentów przedszkola życząc im dlaszych sukcesów na drodze edukacji.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje" oraz dyplmy dla dzieci uczęszczających na zajęcia karate tradycyjnego prowadzone przez sensei z KKW w Wejherowie.

 

 

Po części oficjalnej nastąpił czas na zabawy dla dzieci i rodziców prawadzone przez animatorów, słodki poczęstunek, grill. Mimo deszczu całe rodziny bawiły się radośnie i wesoło.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-26 22:50:09

Dzisiaj dzieci wybrały się do Kierzkowa, gdzie p. Iwona i Michał Bianga prowadzą Ekologiczne Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod strzechą”. Dzieci miały okazję zobaczyć hodowane przez właścicieli barwne ptaki: kanarki, bażanty, pawie, papugi, gęsi i wiele innych odmian. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek na ich temat, oglądały pisklęta i jaja. Nakarmiły także świnki wietnamskie i daniele.

Na dzieci czekały także inne atrakcje, gry i zabawy, ognisko i pieczenie kiełbasek, spacer po okolicznym lesie...

Po pełnym wrażeń dniu milusińscy wrócili do przedszkola zadowoleni i z upominkami w postaci pluszaków i mydełek.

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13 20:09:29

W czerwcu przedszkolaki poszły do remizy strażackiej w Choczewie. Zapoznały się z pracą strażaków, dowiedziały się, jakich sprzętów i pojazdów druhowie używają podczas pracy. Brały aktywny udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Najwięcej wrażeń i emocji dostarczyła przejażdżka wozem strażackim. Za ciekawe spotkanie przedszkolaki serdecznie podziękowały strażakom.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13 19:59:20

Zapraszam  dzieci do udziału w konursie plastycznym "Bezpieczne wakacje"

 

Konkurs jest skierowany do naszych przedszkolaków, których zadaniem jest wykonanie pracy płaskiej (format max A3) na temat bezpiecznego spędzania wakacji w górach, nad morzem, w lesie, w podróży, itp.

 

Dla każdego uczestnika konkursu przewidziany jest upominek. Jury wybierze laureatów konkursu i przyzna miejsca I, II i III w kategorich: maluchy, starszaki.

Prace należy dostarczyć do przedszkola do 19.06.2017 r.

 

Szczegóły w regulaminie http://images.dlaprzedszkoli.eu/przedszkolechoczewo/konkurs-pl-bezpieczne-wakacje(1).doc

M.KL.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-31 20:37:29

Dzisiaj przedszkolaki miały niezwykłą lekcję przyrody... wśród egzotycznych zwierząt. Z ciekawością słuchały informacji na temat kameleona, pająków, patyczków, itp. Przyglądały się im z zainteresowaniem, a odważniejsze dzieci próbowały się nawet z nimi zaprzyjaźnić..

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-30 22:34:13

W maju przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl "Żyj zdrowo" i pokaz taneczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Choczewie.

Aktorzy z grupy "Koperek i Kminek" zabrali dzieci w niezwykły świat przygód "Wróbelka Elemelka". W pięciu scenach na głównego bohtera czekało wiele niespodzianek. Na szczęście dzięki wspaniałej publiczności Wróbelek wybrnął z tarapatów, a jego przygody kończyły się szczęśliwie. Po takim wystąpieniu Wróbelka przedszkolaki na pewno zapamiętają podstawowe zasady poruszania się po drodze czy sposób pisania liter.

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-30 22:28:09

Pogoda w maju sprzyja wycieczkom, dlatego wybraliśmy się nad morze do Białogóry. Spacerując promenadą mieliśmy okazję zaobserwować przyrodę w środowisku nadmorskim. Widzieliśmy stanowisko mikołajka namorskiego, rośliny chronionej; próbowaliśmy niczym wiatr przewrócić drzewo. Dowiedzieliśmy się czym jest bursztyn mając okazję powąchać i dotknąć żywicy. Znaleźliśmy mrowisko i przyglądaliśmy się mrówkom znoszącym igliwie do swojego domku. Niestety na plaży było wietrznie i zimno, daltego udaliśmy się na pobliski plac z siłownią, by aktywnie spoędzić resztę wycieczki.

 

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy! :)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28 22:06:23

26 maja do przedszkola przyszli wyjątkowi gości- kochani Rodzice. Przedszkolaki przygotowały dla nich krótkie inscenizacjie oraz zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Pierwsze na scenę wkroczyły maluszki. Powitały rodziców wierszami o wiośnie, zatańczyły z kolorowymi wstążkami "Bal na łące" i zaśpiewały piosenki "Jestem sobie ogrodniczka" oraz "Tra la la dla mamy". Swoje występy wzbogaciły krótką inscenizacją w oparciu o wiersz J. Brzechwy "Kwoka".

Starszaki zaprezentowały rodzicom inscenizację "Na majowej łące". Pięknie recytowały wiersze Jana Brzechwy: "Kaczka Dziwaczka", "Pan Pomidor" oraz "Żuk". Zatańczyły "Kazaczoka", taniec z chustkami do muzyki klasycznej oraz taniec z pomponami do piosenki "Chihuahua".

 

Rodzice nagrodzili przedszkolaki orgromnymi brawami i uściskami. Dzieci wręczyły drobne upominki i zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek.

 

 

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy !

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28 21:32:36

Tradycyjnie nasze przedszkolaki wzięły udział w "Spartakiadzie", zawodach sportowych organizowanych przez Przedszkole w Kostkowie. Nasze czterolatki bawiły się świetnie pokonując tor przeszkód, jeżdżąc na hulajnogach, starały się trafnie rzucać do celu. Zawody dostarczyły dzieciom pozytywnych emocji i wrażeń. Wróciły zadowolone do przedszkola z IV miejscem, medalami i upominkami :)

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28 21:01:08

16 maja odbył się Konkurs recytatorski "Z wierszem nam weselej" zorganizowany przez p. Iwonę Chadrysiak. W konkusie wzięły udział dzieci z przedszkoli w Kostkowie, Gniewinie, Ciekocinie, Lublewku oraz z Przedszkola Niepublicznego w Choczewie i nasi podopieczni. Przedszkolaki prezentowały wiersze indywidualnie i grupowo, przygotowały rekwizyty, barwne stroje. Poziom prezentacji wierszy był wysoki, jury postanowaiło przyznać wszystkim uczestnikom dyplomy i wręczyć równorzędne nagrody dla przedszkoli. Na zakończenie uroczystości przed dziećmi wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej w Lęborku i zaprezentowali na gitarze, akordeonie, saksofonie znane melodie z bajek. 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-28 20:52:38

W tym roku wedrując ulicami Choczewa powitaliśmy wiosnę piosenką uśmiechami, kolorem i kwiatami :))

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-29 15:22:08

Z nastaniem wiosny przedszkolaki wybrały się do Filharmonii Kaszubskiej, aby obejrzeć spektakl "Tuwim dla dzieci" z repartuaru Teatru Muzycznego w Gdyni.

Artyści powołali do życia literaturę, zaprosili w niezwykłą podróż po poezji Juliana tuwima, a widzowie rozumieli intencje aktorów i razem z nimi współtworzyli spektakl. Całość uzupełniała wspaniała barwna scenografia i muzyka grana na żywo. Wszystko to przyczyniło się do tego, że dzieci z radością słuchały interpretacji "Lokomotywy", Rzepki" i innych wierszy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-29 15:14:27

W ostatnim czasie przedszkolaki odbyły piesze wycieczki po okolicy. Celem ich wypraw było poznanie zawodów i okolicznych zakładów pracy. Wybrały się do piekarni „Mateusz”, zakładu fryzjerskiego „Afrodyta” i zakładu krawieckiego „Maja”. Odwiedziły placówkę Poczty Polskiej, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz okoliczne sklepy. Dzięki tym wizytom dzieci dowiedziały się na czym polega praca m.in. krawcowej, fryzjerki, piekarza, urzędnika czy bibliotekarza oraz jak wyglądają miejsca i narzędzia ich pracy.

 

 

 

 

 

Dziękujemy właścicielom i pracownikom lokalnych instytucji, zakładów za gościnę i pogadanki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-20 11:08:35

Za nami kosmiczny tydzień. Przez ten czas przedszkolaki dowiedziały się wielu interesujących wiadomości na temat kosmosu i ciał niebieskich. Pracowały z makietami i obrazkami. Tworzyły wyjątkowe prace plastyczne dotyczące kosmosu, śpiewały piosenki o ufoludkach, doskonaliły syntezę sylabową podczas zabawy "Mówię jak ufoludek..." itp.

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-26 14:23:10

17 lutego obchodziliśmy "Dzień kota".

Tego dnia przedszkolaki przyniosły kocie zabawki, ubrały futerka i uszka, nosiły wąsiki..
Maluszki czuły się jak małe kocięta i naśladowały ich zwyczaje słuchając opowiadania "Dzień kotka", układały kocie puzzle, śpiewały piosenki tematyczne, poznały wybrane rasy kotów... Na zakończenie wykonały bajkowe kotki oklejając rolki pianką i ścinkami materiałów.
Pani Kasia przygotowała starszakom "Kocie zawody", podczas których dzieci rywalizowały w konkursie picia mleka przez słomkę, zwijania wełny w kłębek, itp. Przedszkolaki bawiły się chustą animacyjną i ulepiły kotki z plasteliny..

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii fb :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-26 14:13:42

W tym roku Dzień Dziadków odbył się w lutym. Było to wyjątkowe wydarzenie, do którego wnuczęta starannie się przygotowały.

Maluszki zaprezentowały koncert życzeń, zatańczyły do utworu A. Vivaldiego ze wstążkami oraz przygotowały układ taneczny do piosenki „Sanna”. Złożyły Babciom i Dziadkom życzenia w postaci wierszy i piosenek, zachęciły do wspólnej zabawy przy piosence „:Babciu, droga Babciu”.

 

Starszaki zaprezentowały przybyłym gościom „Alfabet życzeń” z barwnymi literami oraz pięknie wyrecytowały wiersze. Zatańczyły „Kazaczoka” i „Taniec chorwacki” oraz taniec z pomponami „Biały walczyk”. Swoje występy wzbogaciły piosenkami przygotowanymi specjalnie na tą okazję.

 

Przedszkolaki zostały nagrodzone brawami i uściskami dziadków. Wręczyły swoim Babciom i Dziadkom upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-16 14:57:27

W miniony piątek w naszym przedszkolu odbył się bal nad bale... Bal Karnawałowy. Na zabawę przyszły dzieci poprzebierane za wróżki, księżniczki, rycerzy, strażaków, policjantów itp. Wszystkie postacie radośnie bawiły się w tym dniu. Na powitanie zatańczyły "Stonogę" i "Kaczuszki", tańczyły w parach do znanych utworów muzki disco i dziecięcych przebojów. Wiele radości dostarczył dzieciom taniec kotylionowy i taniec na gazetach. Przedszkolaki chętnie brały udział w zorganizowanych zabawach: przęciąganiu liny, tańcu z krzesełkami czy przechodzeniu pod liną. Pani Hania malowała dzieciom brokatowe tatuże, a Pani Patrycja i Pani Basia zaplatały dziewczynkom kolorowe waroczyki.

 

Ten wyjątkowy dzien przepełniony był radością, uśmiechami i dobrą zabawą. Zmęczone przedszkolaki na pewno zapamiętaja ten wspaniały bal...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-06 11:21:15

Przedszkolaki wspierają działania

WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-16 12:37:51

Na początku stycznia przedszkolaki obejrzały przedstawienie na podstawie baśni Braci Grimm "Stoliczku nakryj się". Aktorzy z grupy Art-Re wcielili się w postaci trzech braci, którzy wyruszyli w świat szukać pracy. Za swoją sumienną pracę dostają wyjątkowe zapłaty. W drodze do domu trafiają do karczmy, gdzie zostają oszukani przez właściciela... na szczęście baśń kończy się szczęśliwie.

Młodzi widzowie współtowrzyli razem z aktorami spektakl i przy okazji poznali rzemiosła młynarza, stolarza i szewca.

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-12 14:33:52

Przed Świętami rodzice mieli okazję wziąć udział w zajęciach otwartych dla starszaków prowadzonych przez p.Ewelinę. Podczas tego spotania dzieci wraz z rodzicami wykonali ozdobę świąteczną- bałwanki ze skarpetek. W czasie wspólnej zabawy było dużo śmiechu, radości i ... ryżu :) Na zakończenie zajęć dzieci i rodzice zjedli smaczne, świąteczne pierniczki.

   

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-27 13:06:55

W czasie świątecznych przygotowań nie zabrakło miejsca dla tradycji. 22 grudnia przedszkolaki z przyjemnością obejrzały "Jasełka" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Choczewie, a następnie wzięły udział w przedszkolnej wigilii. Były tradycyjne życzenia z opłatkiem, a także świąteczne smakołyki. Czas we wspólnym i świątecznym gronie minął szybko i przyjemnie.

 

    

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-27 13:00:25

Na początku grudnia przedszkolaki wybrały się do Gniewina, by obejrzeć spektakl teatralny "Jaś i Małgsia". Aktorzy w fenomenalny spoób przedstawili perypetie bohaterów wykonanych z artykułów kuchennych. Lalki zrobione z tłuczków,kolorowych misek, trzepaczek do ubijania śmietany, prosta lecz urzekająca scenografia i kunszt aktorski sprawiły, że przez godzinę dzieci oczarowane i zachwycone oglądały spektakl. Za wspaniałe przeżycie i emocje dzieci nagrodziły aktorów brawami!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-27 12:52:57

Miło nam poinformować, że akcja "Podaruj słodki uśmiech" zakończyła się pomyślnie.

Podczas zbiórki zebrano dwa kosze słodyczy. Czekolady, cukierki, wafelki i inne słodkości zostały dostarczone do Hospicjum w Pucku.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom i przyjaciołom za przyłączenie się do naszej zbiórki. Na pewno dzięki Wam na twarzach podopiecznych Fundacji Hospicyjnej zagościł słodki uśmiech.

 

 

 

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na naszej stronie fb oraz stronie fb Hospicjum w Pucku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-19 18:48:05

Początek grudnia przyniósł wiele...świątecznego zamieszania:) Zmienił się wystrój naszych sal, na tablicach pojawiły się mikołaje, śnieżynki... a w holu stanęła choineczka, którą dzieci ozdobiły bombkami i łańcuchami. Gdy dekoracje były gotowe 6 grudnia odwiedził nas wyjątkowy gość... Św. Mikołaj :) Dzieci powitały go radośnie, zaśpiewały dla niego zimowe pioseneczki, zatańczyły. Mikołaj podarował każdemu przedszkolakowi wspaniałe prezenty i wywołał uśmiech na ich twarzach.

Ale to nie był koniec wrażeń. Tego samego dnia odwiedzili nas szkolni pomocnicy Mikołaja, którzy obdarowali dzieci słodkościami.

 

Fotorelację z tego wyjątkowego dnia znajdą Państwo na naszej stronie fb.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-19 18:42:07

W grupie młodszej 2 grudnia odbyły sie zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas zajęć gościliśmy rodziców, którzy mieli okazję poobserwować swoje pociechy na tle grupy w czasie różnych aktywności. Celem zajęć była także integracja, rodzice radośnie spędzili czas na zabawach z dziećmi podczas tańców, zajęć plastycznych. Obecne w tym dniu mamy widziały jakie postępy poczyniły ich dzieci przez pierwsze miesiące pobytu w przedszkolu.

 

 

 

 

Mamy nadzieję, że taka forma zajęć to kolejna wspaniała okazja do integrowania środowiska rodzinnego i przedszkolengo. Liczymy na dalszą współpracę.

Wychowawcy

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-06 22:36:22

Ostatniego dnia listopada odbyły się Andrzejki.

Tego dnia na dzieci czekało wiele przygód, magii i czarów. Przedszkolaki z zaciekawieniem przystapiły do wróżenia.

 

  

 

   

Tradycyjnie wybierały imię sympatii na serduszkach, ustawiały buciki w kierunku progu, by dowiedzieć się, kto pierwszy wyjdzie za mąż/ ożeni się. Odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości szukały pod magicznymi kubeczkami, w misce z wodą, itp. Była też słodka wróżba, przy cukierkach dzieci znalazły liściki z prezentami mikołajowymi... ciekawe, czy Mikołaj sprawdził te listy :)?

Na zakończenie uroczystości na dzieci czkał słodki poczęstunek oraz taneczna zabawa.

 

  

 

    

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-06 22:07:44

Oto miś, mały miś.

Do przedszkola przyszedł dziś.

To jest głowa, rączki dwie.

Jedna noga, druga noga,

Każdy przedszkolak o tym wie!

 

W zeszłym tygodniu przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Ten dzień był wyjątkowy, bo każdy przyniósł ze sobą do przedszkola ulubionego misia lub maskotkę. Zabawom nie było końca. Przedszkolaki tańczyły z pluszakami, bawiły się z nimi chustą animacyjną, pokonywały tor przeszkód.

Dzieci dowiedziały się, jaka jest historia święta pluszowego niedźwiadka, utrwaliły piosenki i wierszyki o misiach, układały puzzle, odgadywały zagadki o bajkach z misiami... Strasze przedszkolaki zrobiły kanapki z przysmakiem niedźwiadków i z apatytem zjadły miodek. Młodsze na zakończenie zabaw wykonały pracę plastyczną techniką origami według wzoru.

Misiowy dzień minął radośnie i wesoło, o czym mogą przekonać się Państwo oglądając zdjęcia na fb :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-27 21:04:29

W listopadzie rozpoczęły się zajęcia karate tradycyjnego (Karate Klub Wejherowo). Grupa przedszkolaków pod okiem sensei Małgorzaty i sensei Katarzyny poznają tajniki tej wspaniałej sztuki walki. Poprzez zabawę ćwiczą i doskonalą umiejętności sportowe i obronne, doskonalą swój charakter. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i trwają 30 min.

 

 

 

 

 

Więcej informacji o zajęciach uzyskają Państwo w przedszkolu lub na stronie klubu w Wejherowie http://www.karate.pomorze.pl/

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-21 19:04:56

Podsumowując zajęcia o tematyce prozdrowotnej zaprosiliśmy na zajęcia wyjątkowego gościa. Do naszych przedszkolaków przyszła szkolna pielęgniarka p. Hanna Huk. Dzieci powitały ją ciepło i z zainteresowaniem wzięły udział w ciekawej pogadance. Dowiedziały się, na czym polega praca pielęgniarki, jakich narzędzi i w jakim celu stosuje w swoim zawodzie. Pielęgniarka pogadankę zaczęła od romozwy na temat właściwych zachowań podczas wypadków, omdleń (wezwanie pomocy osoby dorosłej, zadzwonienie na numer alarmowy 112). Pokazała, jak w prosty sposób można przeprowadzić resustytację, opatrzyć ranę i złamania, prawidłowom szczotkować zęby. Dzieci chętnie asystowały w pokazach, mierzyły ciśnienie i temperaturę. Na koniec spotkania wysłuchały wierszyków o zdrowym odżywianiu.

Dzięki spotkaniu przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat sposobów dbania o zdrowie, a także dowiedziały sie wielu ciekawostek na temat pracy pielęgniarki.

 

 

Więcej zdjęć w galerii i na stronie https://www.facebook.com/przedszkolechoczewo/

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-21 18:47:35

            15 listopada odbyła się wyjątkowa uroczystość dla naszych wychowanków „Pasowanie na przedszkolaka”. Po okresie adaptacji dzieci pierwszy wystąpiły na przedszkolnej scenie przed widownią i zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Z tej okazji do przedszkola przybyli rodzice i bliscy dzieci.

Dyrektor Zespołu Szkół Pan Andrzej Soboń i dyrektor ds. przedszkola Pani Alina Rynko powitali zgromadzonych gości i zaprosili na występy.

Pierwsze na scenę weszły maluszki. Swój występ zaczęły od wiersza „Oto miś” i tanecznej pokazywanki „Do przedszkola idzie maluch”. Nie zabrakło tradycyjnego wiersza „Mam trzy latka” oraz tańców do jesiennych piosenek. Na koniec maluszki zaprezentowały układ taneczny ze wstążkami do fragmentu utworu A. Vivaldiego „Jesień”.

Następnie na scenę weszły starszaki, które wykonały inscenizacje do wierszy J. Brzechwy „Tydzień”, „Skarżypyta” oraz „Pan pomidor”. Dzieci grały na instrumentach i śpiewały jesienne piosenki. Zatańczyły do piosenki „Zajączek Kicuś”, do muzyki P. Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” oraz zaprezentowały taniec z chustkami „Pani Jesień”.

Wszystkie przedszkolaki za swoje występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie maluchów. Pan Andrzej Soboń symbolicznie pasował dzieci na przedszkolaków, które z tej okazji otrzymały dyplomy i upominki. Na zakończenie dzieci i rodzice miło spędzili czas na zabawie, rozmowach i poczęstunku.

                                  

Dla maluszków była to pierwsza tak ważna impreza. Wspaniale odnalazły się w roli aktorów, pokonały swoje lęki związane z wystąpieniami przed publicznością. Na scenie radośnie tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze. Brawo!

Brawa i gratulacje także dla starszych przedszkolaków za piękne występy.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na fb Zespołu Szkół w Choczewie https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-im-Unii-Europejskiej-w-Choczewie-877264669054237/photos/?tab=album&album_id=1131148506999184

 

Rodziców, którzy chcą podzielić się zdjęciami dla potrzeb przedszkola, proszę o kontak przedszkolechoczewo@wp.pl. Dziękuję M.L.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-15 21:28:10

Dzisiaj gościliśmy uczniów z 0a, którzy przygotowali dla naszych milusińskich niespodziankę. Wystawili dla nas inscenizację kukiełkową "Na straganie". Przedszkolaki słuchały występów z zaciekawieniem i na koniec nagrodziły artystów gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-17 14:17:42

Ruszył projekt edukacji plastycznej "Artyściaki" dla grupy młodszej. W ramach zajęć plastycznych w październiku maluszki przygotowały sowy z darów jesieni oraz jabłuszka z płyt CD. Zdjęcia z zajęć znajdą Państwo na naszym profilu https://www.facebook.com/przedszkolechoczewo/

Zapraszamy.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-17 13:58:12

W piątek odwiedzili nas zaprzyjaźnieni aktorzy z grupy Art-Re. Tym razem wystawili dla nas spektakl "Wilk i zając na wakacjach". W trzech epizodach Zając restaurator, dentysta i policjant spotykał się z Wilkiem. Bajka pełna humoru niosła ze sobą wiele rad, jak należy zachowywać się w określonych sytuacjach. Dzieci dowiedziały się, jakie zasady kultury obowiązują w restauracji, jak należy dbać o zęby i bezpiecznie poruszać się po drogach. Przedszkolaki miały możliwość współtworzenia spektaklu poprzez występy na scenie z aktorami.

Za kolorową scenografię, oprawę muzyczną i grę aktorzy zostali nagordzeni gromkimi brawami.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-10 11:09:12

W tym roku na Dzień Pieczonego Ziemniaka wybraliśmy się razem z uczniami klasy 0a do Lubiatowa, do gospodarstwa Państwa Krystyny i Zygmunta Dettlaff. Dziadkowie Marysi przywitali dzieci bardzo ciepło i serdecznie, przedszkolaki wręczyły gopodarzom słodki upominek i kwiaty w podziękowaniu za zaproszenie.

 

Na samym początku wybraliśmy się na spacer do lasu, gdzie obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną jesienią. Gdy wróciliśmy czekało już na nas ognisko i moc atrakcji. Dzieci brały udział w "Ziemniaczanych zawodach", rzucały kartoflami do celu, nosiły ziemniaki na łyżkach. Po konkurencjach przedszkolaki przygotowały ziemniaki do pieczenia, owinęły je w folię i wrzuciły do ogniska. W wolnym czasie skakały na trampolinie, bawiły się w ogrodzie z wykorzystaniem różnorodnych sprzętów. Próbowały swoich sił w przeciąganiu liny i chodzeniu na szczudłach, puszczały ogromne bańki mydlane. Chętne przedszkolaki karmiły kurki, oglądały gołębie i króliki.

 

Na zakończenie obchodów Dnia Pieczonego Ziemniaka wszystkie dzieci z apetytem zjadły pieczone kartofelki i wypiły smaczny sok malinowy podarowany przez babcię Hani.

Zmęczone, ale radosne dzieci wróciły bezpiecznie do przedszkola.

 

 

 

Zdjęcia można obejrzeć w galerii oraz na stronie https://www.facebook.com/przedszkolechoczewo/

Dziękujemy jeszcze raz za gościnę p. Dettlaff, za wsparcie i pomoc p. Monice, p. Ani, p. Agnieszce i p. Basi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-29 15:00:48

Już 9 września aktorzy z grupy Art-Re z Krakowa przyjechali do naszych milusińskich, by przedstawić im bajkę "Śpiąca Królewna". Przedszkolaki, jak przystało na prawdziwych widzów teatru, zachowywały się bardzo kulturlanie. Ogladały spektakl z wielkim zinteresowaniem, brały czynny udział w tańcach i zabawach z aktorami. Na koniec nagrodziły aktorów brawami.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-09-15 15:13:22

Na zakończenie roku przedszkolaki miały przyjemność wziąć udział w interaktywnym spektaklu "Czarnoksiężnik z Kraizny Oz" w wykonaniu artystów z Krakowa. Tym razem maluchy obejrzały z zaciekawieniem bajkę o przygodach Dorotki i jej przyjaciół: Tchórzliwego Lwa, Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala. Kolorowe kostiumy, zabawne dialogi i oprawa muzyczna zagwarantowały dzieciom wspaniałą zabawę i moc pozytywnych wrażeń.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-07-04 12:47:28

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się do stadniny koni w Choczewie. Pogoda dopisała, więc spacer się udał. Na miejscu czekała na nas właścicielka p. K. Stawicka. Do dyspozycji dzieci było 6 koników. Przedszkolaki z wielką chęcią jeździły na konikach, poprawnie zakładały toczki i przestrzegały zasad bezpiecznego poruszania się po stadninie wśród zwierząt. Po przejażdżkach odwiedziły stajnię. Zobaczyły boksy oraz wysłuchały ciekawych informacji dotyczących pracy stajennego. Dowiedziały się i zobaczyły, w jaki sposób pielęgnuje się konie oraz jakich sprzętów używają jeźdźcy podczas jazdy konnej. Na koniec spotkaliśmy się przy ognisku, gdzie dzieci z apetytem zjadły kiełbaski. W wolnym czasie przedszkolaki skakały przez baloty, odpoczywały na kocykach, przyglądały się jeździe konnej. Piknik był udany. Dzieci radosne wróciły do przedszkola odpocząć.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją w galeri :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-22 15:09:51

3 czerwca przedszkolaki wzięły udział w obchadach "Gminnego Dnia Dziecka". W tym dniu czekało na nie wiele atrakcji. Dzieci miały możliwość przejażdżki na koniku, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach, wymalowały sobie buźki, oglądały pokazy baniek mydlanych i karate. Przedszkolaki zjadły z apetytem lody i watę cukrową. Pogoda dopisała i dobry humor też. Szczęśliwe dzieci wróciły odpocząć po pełnym emocji dniu do przedszkola.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-06 13:36:23

W tym roku Dzień Rodziców obchodziliśmy w bardzo wyjątkowym dniu 01.06. 2016 r. Dzień Dziecka stał się wspaniałą okazją do rodzinnego spotkania i integracji rodzin.

 

Tradycyjnie przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców niespodziankę w postaci występów na scenie Maluszki zaprezentowały wiersze o wiosennej tematyce, które przeplatane były tańcem "Choccoalte", pokazywanką "Ogrodnicy" i układem tanecznym z wstążkami do pioseki "Bal na łące". Maluchy zaśpiewały rodzicom piosenki i złożyły życzenia tradycyjnym "Sto lat!" Na koniec swoich występów zatańczyły "Żabki" oraz "Grozika".

Starszaki wystawiły na przedszkolnej scenie historię o niesfornej żabce. Swój występ wzbogaciły piosenkami dla mamy i taty. Zaprezentowały swoje umiejętności taneczne m.in. w tańcach "Polonez", "Krakowiak". Za swoje pokazy zostały nagrodozne gromkimi brawami.

 

Wszystkie przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom drobne upominki w postaci ręcznie malowanych kwiatków. Jednak i na dzieci czekała w tym dniu wyjątkowa niespodzianka, zostały obdarowane drobnymi upominkami w postaci zabawek i słodkości.

 

Po części artystycznej i życzeniach rodzice wraz z dziećmi poczęstowali się słodkościami, wspólnie spędzili czas na rozmowach i zabawach na placu.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-06 13:30:01

Podczas Gminnego Dnia Sportu i Pożarnictwa 28 maja 2016 r.  przedszkolaki wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej. O godz. 11.00 do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny: "Piłkarze"- reprezentaci oddziału "0" ze Szkoły Podstawowej w Choczewie, "Skoczki" - przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Mały Geniusz" oraz "Kangurki" reprezentanci naszego przedszkola.

Podczas pierwszej konkurencji przedszkolaki musiały wykazać się zręcznością- skacząc z woreczkiem między nogami i noszeniem go na głowie oraz celnością- trafiając woreczkiem do kosza. Wiele radości dostarczyły dzieciom skoki w workach w drugiej konkurencji. W ostatnim zmaganiu przeskakiwały przez płotki i przechodziły przez szarfy. Niestety dobrą zabawę przerwał deszcz. Mimo tego uczestnicy wesoło wykonywali przygotowane zadania sportowe i dobrze się bawili. O wygranej zadecydowała dodatkowa konkurencja- ringo. W dogrywce zwyciężyła drużyna "Kangurków", która zdobyła puchar. Tuż za nimi uplasowali się  "Piłkarze", a 3 miejsce przypadło "Skoczkom".

Drużyny otrzymały zestawy upominków, a każdy uczestnik Olimipady został nagrodzony pamiątkowym medalem. Na uczestników czekał także słodki poczęstunek w postaci cukierków i waty cukrowej.

Dziękujemy wychowawcom a także rodzicom i najbliższym za przygotowanie drużyn, doping i wsparcie :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-06 13:12:23

Spartakiada  międzyprzedszkolna – Kostkowo 2016

Dnia 18 maja, po raz trzeci starszaki z Samorządowego Przedszkola w Choczewie  wzięły udział w spartakiadzie  w Kostkowie pod hasłem:

„ My Kangurki, sprytne, małe do zabawy doskonałe

Czasem także wygrywamy i zawsze świetną zabawę mamy!”

 

Celem imprezy było kształtowanie aktywnych postaw propagujący zdrowy styl życia , rozwijanie naturalnej spontaniczności, podstawowych sprawności ruchowych oraz czerpanie przyjemności i radości z udziału w zawodach.

 W spartakiadzie wzięły udział drużyny z Choczewa, Rybna, Gniewina i Kostkowa. Konkurencje : tor przeszkód, kelnerzy, wyścigi na hulajnogach, toczenie piłki i rzut woreczkiem, skoki przez płotki, przeciąganie liny, wymagały od dzieci samodyscypliny, koncentracji i oczywiście sprawności ruchowych, których naszym dzieciom nie brakowało. Miały świetną zabawę, zdrową rywalizację i mogły poznać rówieśników  z innych przedszkoli.

Przedszkolaki bardzo chciały wygrać, do końca rywalizowały z drużyną gospodarzy Kostkowem, zajęliśmy II miejsce i też bardzo się cieszymy.

 

I.Ch.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-26 20:02:57

9 kwietnia przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Choczewie (starszaki) brały udział w gminnym Dniu Seniora, zorganizowanym w Zespole Szkół w Choczewie. Dzieci umilały czas gościom prezentując występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były piosenki: „Mój dziadzio”, „ Dla babci”, „Popatrzcie na jamniczka” ; tańce: chorwacki, kazaczok, taniec do muzyki poważnej P. Czajkowskiego – „walc kwiatów”, taniec z pomponami do utworu J. Travolty i O. Nevton-John; oraz inscenizacja „ Bałwankowi goście”. Dzieci bardzo się starały, bardzo cieszyły się z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Mamy nadzieje ,że się podobały, otrzymały gromkie brawa.

I.Ch.

 

fotorelacja: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1909931675899750.1073741837.1787595161466736&type=3

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-26 19:57:19

23.05.2016 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do OCEAN PARKU we Władysławowie :)

 

 

Po śniadanku dzieci pełne energii i emocji wsiadły do autokaru i wybrały się w podróż. Po kilkudziesięciu minutach dotarliśmy do celu. Na miejscu powitało nas cieplutke słoneczko i morska bryza. Przewodniczka, p. Daria zaprosiła nas na wycieczkę po parku. Pokazała dzieciom makiety zwierząt morskich w naturalnych rozmiarach, opowiadała interesujące ciekawostki na temat życia morskich ssaków, ptaków i ryb. Przedszkolaki z bliska przyglądały się makietom, mierzyły się z nimi. Następnie wzięły udział w interaktywnym spotkaniu z wielorybkiem, który odpowiadał na ich pytania, razem z nimi śpiewał. Ostatnią godzinę dzieci spędziły czas na radosnych zabawach na placu z trampolinami, zjeżdżalniami, statkami, itp. Podczas wycieczki czekała także na nich słodka niespodzianka w postaci gofrów. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń, które na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci wsiadły do autobusu i bezpiecznie wróciły do przedszkola. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza większa wycieczka. Wszystkie dzieci spisały się na medal! Zachowywały sie bezpiecznie i odpowiedzialnie, nigdzie sie nie oddalały, troszczyły się wzajemnie o siebie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-22 10:03:42

W ostatnim czasie artyści z grupy Art-Re z Krakowa przybyli do naszych milusińskich dwukrotnie. W kwietniu przedstawili dzieciom baśń "Jaś i Małgosia", a dzisiaj bajkę "Trzy świnki". Oba przedstawienia miały charakter interaktywny, dzieci aktywnie współtworzyły historie bohaterów, tańczyły i śpiewały na scenie, bawiły się z bohaterami. Inscenizacje pełne humoru niosły ze sobą mądre przesłania, na pewno na długo pozostaną w pamięciach.

 

       

   

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-04 14:17:50

27 kwietnia, w środę odbyła się zaplanowana wycieczka do Lęborka. Starszaki i średniaki przed wyjazdem przypomniały zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują nas w czasie wyjazdów poza teren przedszkola. Podczas całej wycieczki świetnie się do nich stosowały, były zdyscyplinowane, aktywne podczas rozmów z przewodnikami i bardzo kulturalne. Mogę pogratulować rodzicom umiejętności wychowawczych.

Dzieci spacerowały ulicą Staromiejską, oglądały stare kamieniczki, zamek krzyżacki, zabytkowe mury obronne i kościół - Sanktuarium św. Jakuba, zachwyciły się fontannami na Placu Pokoju i słynnymi żabkami. W muzeum na ul. Młyńskiej zapoznały się pokrótce z historią Lęborka, obejrzały makiety grodu, okolicznych wiosek, narzędzia jakie wówczas używano, szaty, a nawet szkielet krowy z ówczesnych hodowli. Poza tym naczynia, biżuterię z brązu, srebra i złota. Na wyższej kondygnacji dzieci zapoznały się z dawnymi meblami gdańskimi, szafami  z ukrytymi otworami na klucz, fotelami ozdobnymi w głowy lwów, piękne skrzynie i kufry i inne ciekawe eksponaty. Przedszkolaki przyswoiły ciekawe informacje nt. archeologii i wynalazków  P. Nipkowa, twórcy  urządzenia zwanego tarczą Nipkowa( urządzenia do mechanicznego wybierania obrazu) co zapoczątkowało pierwsze telewizory. Dzieci słuchały melodii z pierwszych odbiorników radiowych. Wszystko w muzeum było bardzo interesujące, opowieści przewodników bardzo ciekawe i barwne, czas bardzo szybko nam uciekał i czuliśmy jeszcze niedosyt. Na zakończenie wycieczki poszliśmy na obiecane lody do cukierni –Wenta. Oj… były przepyszne, do przedszkola dzieci  wróciły bardzo zadowolone  i  zdziwione, że dzień tak szybko mija….

I.Ch.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-04 14:09:34

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki otrzymały zaproszenie ze szkoły na świąteczny apel. W środę dzieci obejrzały inscenizację zaprezentowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej i wysłuchały pięknych pieśni w wykonaniu szkolnego chóru. Po uroczystym apelu poszły szukać do pobliskiego parku zajączka. Na miejscu nie znalazły zajączka, ale koszyczki pełne niespodzianek. Radosne i szczęśliwe dzieci biegały między drzewami, zaglądały pod krzaczki, by jak najszybciej odszukać swoje koszyczki :)

 

 

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-24 15:05:41

Tradycyjnie i w tym roku 21 marca przedszkolaki powitały nową porę roku w "Wiosennej Paradzie".
 
 
Barwny korowód kwiatów, owadów, bocianów i żabek wyruszył z Marzanną na czele, by pożegnać zimę. Przedszkolaki wędrowały ulicami Choczewa śpiewając wiosenne piosenki, wykrzykując radośnie na cześć wiosny i grając na instrumentach. Robiąc tyle hałasu na pewno przestraszyły zimę. Symbolicznie na zakończenie uroczystości Marzanna została spalona. Dzieci poprzytulały się z zima i pomachały jej na pożegnanie... Zimo uciekaj... wracaj dopiero za rok!
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-22 12:14:44

Już drugi raz przedszkolna grupa karateków wzięła udział w "Przedszkolandii" organizowanej przez KKW w Wejherowie. 12 marca Jakub C., Szymon M., Dominik Ł., Błażej P., Joasia B., Vanessa T., Amelka G., Basia B., Ania E., Hania L., Filp O. godnie zaprezentowali swoje umiejętności na matach.
Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności w 6 konkurencjach, m.in., torze przeszkód, rzucie do celu i skoku w dal, zaprezentowali szpagaty, mostki, itp. Najlepiej poradzili sobie z torem przeszkód, który pokonali najszybciej z 6 drużyn. W tym roku nie udało się obronić tytułu mistrzów, ale nasze przedszkolaki uplasowały się na 4 miejscu i zdobyły pamiątkowe medale, słodkości. Najważniejsza była radośc z uczestnictwa i dobra zabawa.
Jeszcze raz gratulujemy!!!
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-03-22 12:04:28